Z bývalého autobusového nádraží nedaleko centra chce Sokolov vybudovat záchytné parkoviště. Zatímco podobné plochy k odstavení aut jsou ve středu města zpoplatněné, tato by měla být zdarma. Vše ale zatím vázne na dohodě mezi sokolovskou radnicí a vlastníkem pozemku - firmou Autobusy Karlovy Vary.

„Stále jednáme a snažíme se s firmou dohodnout na nějakém rozumném řešení,” řekl starosta Sokolova Zdeněk Berka. Jak upřesnil, autodopravce chce za plochu po Sokolovu nájemné v řádech statisíců ročně. „Původní dohoda přitom zněla jinak,” podivuje se Berka. Pokud by město muselo za parkoviště platit, museli by do svých peněženek sáhnout i řidiči. Tím by záchytné parkoviště pro řidiče, kteří přijedou do Sokolova z okolních měst a obcí, ztratilo svůj smysl. Prozatím zde dopravce odstavuje i některé ze svých autobusů. „Nový dopravní terminál je hezký, ale najde se pár maličkostí, které nám dělají vrásky na čele,” tvrdí jeden z řidičů, který nechtěl být jmenován. Vadí mu právě nedostatek místa na odstavení vozů. Musí tak prý nadále parkovat na původním autobusovém nádraží, i když pěkné nové zázemí mají na terminálu.

Ředitel společnosti Autobusy Karlovy Vary Zdeněk Suchan tvrdí, že dohoda je na spadnutí. „Do konce roku se určitě dohodneme. Zřejmě poskytneme městu Sokolov plochu bez nájmu, pouze za provozní náklady,” řekl Suchan.