A nominace ve třech kategoriích jsou i letos vskutku zajímavé. „V tradiční kategorii Skokan roku 2011, která je určená pro nové nadějné tváře naší politické scény figurují například Radek John, Aleš Hušák či obviněný pražský lékař Jaroslav Barták,” řekl pořadatel Miroslav Balatka ze Sokolova.

Jak upřesnil, v další oblíbené kategorii Prasárna roku 2011, která se vztahuje k nejkřiklavějším počinům naší politické reprezentace, je namátkou odmítnutí zveřejnění platů vrcholných činitelů hradu, ekotendr nebo kauza Drobil. „No a pak následuje hlavní kategorie Český papaláš roku 2011, která je určena pro velké kluky naší politické elity,” směje se Balatka.

V ní nechybí nominovaní Vít Bárta, Josef Dobeš, David Rath a dokonce ani Václav Klaus. Hlasovat lze na www.politickapisen.cz. Hlavním partnerem pražského festivalu je město Sokolov, letošním duchovním partnerem pak iniciativa Vymentepolitiky.cz. „Politická píseň má ve svém názvu Sokolov, takže si myslíme, že by to byla vynikající propagace našeho města,“ řekl starosta Sokolova Zdeněk Berka.