Město Sokolov převádí osvětlení města za 2,6 milionu do majetku Sokolovských technických služeb (SOTES). Ty se o něj nadále budou muset starat za své finance. Podle vedení města jde o čtyři lokality.

„Jedná se o lokality či parkoviště v ulici Lipová, pak u kláštera, u zimního stadionu a na Vítězné," upřesnil starosta Sokolova Jan Picka. Podle jednatele SOTES Jaromíra Dvořáka se jedná pouze o administrativu.

„Je to logický krok. Veškeré osvětlení je ve správě firmy SOTES," říká Dvořák. Převádění majetku z města na technické služby se děje například z důvodu čerpání dotací. Pokud byly peníze využity na nové osvětlení, musely být poté lampy, dle podmínek dotace, nějaký čas ve správě příjemce dotace. V tomto případě města Sokolova.

Někteří obyvatelé Sokolova mají na obměnu veřejného osvětlení ne zrovna lichotivý názor. Podle nich jsou sídliště a ulice doslova ponořené do tmy. Lampy prý svítí jednou do silnice, podruhé do korun stromů, ale na chodník nikoliv. „Sloupy lamp byly na hranici životnosti a bylo třeba přistoupit k celkové opravě. Zároveň bylo použito moderní ledkové osvětlení, čímž v příštích letech dojde k úspoře energie a bude menší poruchovost. Co se týče intenzity osvětlení, nedošlo k výraznému snížení. Osobně jsem tento stav kontroloval v nočních hodinách a dle mého názoru je toto osvětlení velmi kvalitní," konstatoval Dvořák.