Město Sokolov je obklopeno doly, a není tudíž moc místa na rozvoj stavebních parcel pro rodinné domy. Jedna z posledních lokalit je směrem na osadu Hrušková. Zde má pozemky jak Sokolov, tak soukromníci. Nejsou na ně však přivedeny inženýrské sítě a to chce město změnit. Celá akce by měla vyjít na zhruba 40 milionů korun.

„Osada Hrušková u Sokolova by do několika let mohla mít napojení na vodovodní a kanalizační sítě, které jsou podmínkou pro další rozvoj lokality. Pak by zde šlo postavit nové rodinné domy. Sokolovská radnice nyní připravuje smlouvy se Sokolovskou uhelnou, jejímiž pozemky sítě do Hruškové povedou," řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec. Jinak ze Sokolova odcházejí a stavějí jinde.

Podle něj přivedení sítí na Hruškovou přijde asi na 30 až 40 milionů korun. Kdy se se stavbou začne, záleží hlavně na penězích. „Pokud půjde všechno dobře, mohli bychom už na podzim požádat o dotaci z Operačního programu Životní prostředí," konstatoval Jakobec. Pokládat sítě by se mohly v roce 2016 až 2017.
Podle Jakobce je v okolí Hruškové místo pro 30 až 50 domů. V současné době tam žije několik desítek obyvatel, ale jejich počet stoupá. Je zde klid a do Sokolova poměrně blízko.

Hrušková leží zhruba dva kilometry nad Sokolovem. Nejbližší voda a kanalizace jsou u koupaliště Michal. V současné době mají občané Hruškové septiky. Zdroj vody sice mají, ale pro nové obyvatele budoucích stavebních parcel by nestačil. Sokolov nyní vlastní v Hruškové, kde žije 53 obyvatel, pozemky pro desítky parcel. Část z nich v minulých letech vykoupil za čtyři miliony korun. Přesněji to bylo 20 tisíc čtverečních metrů po 200 korunách za metr, vykoupených od tří majitelů.

Spolu se soukromými pozemky je tak možné v osadě vytvořit až stovku parcel pro rodinné domy. Město musí také zvážit náklady na zasíťování, tak aby se prodejem parcel náklady městu vrátily. Prodejní cena přitom asi nebude tak vysoká, jako je za pozemky v zastavěné části Sokolova.