Nikoliv pouhých pět, ale pětapadesát podpisů měla petice za možnost parkovat přímo před panelovým domem ve Slavíčkově ulici v Sokolově. Na mylnou informaci radních zareagovala iniciátorka petice Kristýna Šnajder a žádala po městě vysvětlení.

„S paní Šnajder jsem si domluvil schůzku a vše jsme uvedli na pravou míru. Došlo pouze k administrativní chybě, za kterou se petentům omlouváme," řekl radní Sokolova a zároveň velitel městské policie Petr Kubis. Právě on spolu s dalším radním Pavlem Makoněm si vzali na starost jeden z nejpalčivějších problémů města, a to parkování.

„Budou se věnovat i odloženým či probíraným projektům z minulosti," naznačil starosta Sokolova Jan Picka. Jeden z místostarostů naznačil, že v nejbližších letech to bude nadějné. Poté už zřejmě mnohem horší.

„Toto volební období bude ohledně parkování úspěšné, ale pak zřejmě skončíme. Další variantou už budou jen parkovací domy, které jsou ovšem velmi drahé," konstatoval Karel Jakobec.

V petici lidé žádají město, aby mohli parkovat i na místech, kde je to doposud zakázané. Problém je podle policistů v tom, že by to ztížilo už tak problematickou dopravu a průjezd v této lokalitě.