Sportovci, včelaři, klub dvojčat a vícerčat, důchodci a mnoho dalších se můžou těšit na část ze 7,1 milionu korun. Sokolovští zastupitelé totiž schválili dotace z grantového systému města na celoroční činnost ekologických, vzdělávacích, kulturních, sociálních a sportovních občanských organizací ve městě. Další neziskové akce v prvním čtvrtletí budou stát město celkem 135 tisíc korun. V případě sportu mají přednost akce pro děti a mládež.

„Rozhodnuto bylo také o poskytnutí dalších finančních dotací, a to 80 tisíc korun, na uspořádání vodáckého festivalu Folková loděnice a vodáckého dne a 200 tisíc korun na záchranářské závody Bahňák 2015. Dalších 190 tisíc schválilo zastupitelstvo Západočeské univerzitě v Plzni na činnost Univerzity třetího věku – vzdělávání seniorů v Sokolově," sdělila místostarostka Renata Oulehlová.

Na některé se však nedostalo. Například filatelisté nedostali ani korunu. Na konci října loňského roku byli, podle vedení města, vyzváni k nápravě velkých nedostatků a do lednového jednání zastupitelstva tak neučinili. Nejvíce ze sedmi milionů korun naopak dostal HC Baník Sokolov. Na jeho celoroční činnost mu město poskytlo bezmála 3 miliony korun. Nejméně, 10 tisíc korun, dostane TJ Sokol Sokolov. Nutno dodat, že sokolové o tuto částku i žádali, tudíž jsou zřejmě spokojeni. „Spokojeni jsme i my. Dostali jsme částku, o kterou jsme žádali," říká jeden ze sokolovských včelařů, kteří dostali téměř 75 tisíc korun.

Příklady grantů na celoroční činnost:

HC Baník Sokolov 2.938.000,- Kč
TJ Baník Sokolov 780.000,- Kč
Plavecký klub Baník Sokolov, o.s. 536.000,- Kč
Klub důchodců Slaměnka Sokolov 177.000,- Kč
Český svaz včelařů, ZO Sokolov 74.250,-Kč
Klub dvojčat a vícerčat 30.000,- Kč
Svaz českých filatelistů (nesplnil podmínky) 0,- Kč
Sbor dobrovolných hasičů Sokolov (nedostatky v žádosti) 0,- Kč
Tělovýchovná unie Sokolov (nedostatky, ziskový projekt) 0,- Kč