"V loňském roce investovalo město zejména do opravy silnic, budování nových parkovišť nebo do rekonstrukce škol. Letos chce vedení města v tomto trendu pokračovat," potvrdil mluvčí sokolovské radnice Michal Švarc.

Vzniknou tak například záchytná parkoviště v Mánesově ulici nebo v areálu Bohemia, kde se upraví stávající písková plocha na zpevněné parkoviště. Do oprav silnic půjde přes 30 milionů korun. Největší úpravy se dotknou komunikací v ulicích Slovenská nebo Vítězná. Vedení města chce také pokračovat v rekonstrukci budovy bývalé hygieny, kde v budoucnu vznikne zdravotnický dům. Zde by měly být ordinace specialistů, zubař a ve spolupráci s Pentou Hospitals školící středisko pro mladé, začínající lékaře. Na modernizace škol a školek dá letos Sokolov, podobně jako v minulých letech, kolem 26 milionů korun. Peníze půjdou především na úpravu odborných učeben a konektivitu škol.

Zázemí klubu na koupališti Michal.
Rekultivace dolů přináší nové sporty. Veslaři lákají mladé lidi z celého kraje

"Loni hospodařilo město s příjmy 700,7 milionů korun a výdaji ve výši 1,13 miliardy korun. Vyšší schodek je způsoben právě vyššími výdaji na investice a pokryjí ho, stejně jako loni, rezervy vytvořené v minulých letech. I přes všechny investice má Sokolov i do dalších let dostatečné finanční rezervy a nemusí pokrývat svůj rozpočet z úvěrů od bank," dodal mluvčí.