Katastrofální stav potrubí v mateřské škole v ulici Kosmonautů přinutil vedení sokolovské radnice k razantnímu řešení. Schválilo finance na rozsáhlou rekonstrukci v rozsahu od 0,5 do 3 milionu korun.

Proč takové rozpětí? Nikdo prý není schopen říct co s vodovodním řádem je. „Musí se to do toho takzvaně sáhnout a pak se uvidí. Proto takový rozsah," vysvětlil místostarosta Sokolova Karel Jakobec. V mateřské škole jsou totiž potíže s teplou vodou. Není problém ji ohřát jako ve většině podobných případů, ale naopak.

„Teplá voda přetlačuje studenou. V mateřince se na to byli podívat odborníci a nikdo z nich nedokázal říct proč tomu tak je," dodal Jakobec. Rodiče to berou s humorem .„Musím se zeptat doma syna jestli v tom nemá prsty," směje se otec jednoho z dětí, Zdeněk ze Sokolova.

V těchto dnech vedení města vybralo dodavatele na opravu sociálních zařízení, přípravných kuchyněk a rozvodů ve zmíněné mateřské škole. Díky využití veřejné elektronické poptávky se městu podařilo snížit rozpočtovanou cenu o milion korun a akce bude stát jen dva miliony.

„Dětí se rekonstrukce nedotkne. Budou v pavilonu, který je již hotový," sdělila ředitelka MŠ Andrea Garhoferová. Práce budou probíhat během letních prázdnin, kdy je ve školce omezený provoz a otevřená bude jen posledních 14 dní v srpnu.