Vedení sokolovské radnice je mile překvapeno návštěvností svého webového portálu Bezpečné město. Statistiky hovoří o tom, že v minulém roce ho navštívilo přes 31 tisíc zájemců. Ozývají se však hlasy, zejména z řad seniorů, že i oni by chtěli přístup k informacím. Většina z nich totiž nemá internet. Sokolovská radnice proto nechala vytisknout tisícovku informačních brožur kde jsou takzvaně překlopeny informace z webového portálu.

„V rámci projektu Bezpečné město byly vytištěny informační brožury, které jednoduše a přehledně informují občany města o organizacích a kompetentních osobách, které se bezpečností ve městě zabývají a vzájemně spolupracují,“ řekl radní města pro oblast bezpečnosti Jan Kropáček. Tisk brožur byl z převážné části uhrazen z dotačního titulu karlovarského kraje, který poslal 100 tisíc korun. Sokolov přidal dalších pětadvacet tisíc.

„Strážníkům a příslušným zastupitelům byly v rámci dotačního titulu rovněž vyhotoveny vizitky, které budou v případě potřeby sloužit jako další možný komunikační kanál mezi občanem a bezpečnostními složkami města,“ dodal Kropáček. Distribuce brožur začala včera na obvyklých místech. Senioři, kteří o ni mají zájem si ji mohou vyzvednout například v infocentru, na městské policii, na recepci městského úřadu, dále na odboru sociálních věcí a zdravotnictví či na obvodním oddělení policie ČR Sokolov město. Brožura je v barevném provedení. Obsahuje například ukázky stejnokrojů a služebních průkazů městských i státních policistů. Nechybí důležitá telefonní čísla, mapky s rozdělením města na okrsky, základní seznam organizací či vymezení pravomocí policie.

Senioři si brožuru pochvalují, přispěje prý k pocitu většího bezpečí. Těší se také na oblíbené kurzy sebeobrany. Svědčí o tom i fakt, že jedné z účastnic předchozí sebeobrany bylo šestaosmdesát let. „Večer jsem se bála vycházet, tak jsem se přišla podívat na kurzy,“ řekla na jednom z říjnových kurzů Bernardýna Velčická . „Sebeobrana začne od měsíce dubna a potrvá do konce roku,“ vzkazuje zájemcům preventistka městské policie Hana Procházková.