"Nyní bude třeba najít ve výběrovém řízení dodavatele silové energie pro město Sokolov a jeho organizace na roky 2023 a 2024. Město a jeho příspěvkové organizace mají přibližně 144 odběrných míst na nízkém napětí. Sokolovské technické služby SOTES Sokolov evidují 55 odběrných míst na nízkém napětí a jedno odběrné místo na vysokém napětí, což je zimní stadion. Sokolovská bytová organizace má zhruba 37 odběrných míst na nízkém napětí. Celkem se jedná o přibližně 236 odběrných míst," vyjmenoval mluvčí sokolovské radnice Vladimír Meluzín.

Malování v sokolovské škole v ulici Komenského, kde studují budoucí policisté.
Ve školách dosloužila střecha, kanalizace, kotle, podlaha tělocvičny i okna

Původně město Sokolov, jako správce sedmi měst, kupovalo silovou elektrickou energii na burze a ušetřilo tak desítky milionů korun. Poté zhruba před třemi lety oznámilo, že už nechce celou věc administrovat a vyzvalo postupně ostatní města, ať se toho ujmou. Byla to pro město velká administrativní zátěž. Města však odmítla. Nákup energie tak Sokolov přenechal od roku 2019 Karlovarskému kraji, který také nakupoval na burze. S více městy za zády měl mít tehdy lepší pozici při společném nákupu.

"Město chce jít nově vlastní cestou a vyjednat si při nákupu energií co nejlepší podmínky," potvrdil rozhodnutí radních místostarosta Sokolova Jan Picka.