Původně měla být silnice v blízkosti druhého největšího sídliště hotová loni na jaře. Oprava byla však přerušena kvůli nečekaným problémům, které se vyskytly. Město muselo vypsat nový projekt a práce za 15 milionů korun by měly být hotovy do konce tohoto roku.

„Kousek silnice nové, ale ten větší zbytek hrůza. Pořád jen slyším, že oprava bude, ale kdy?" ptá se jeden z řidičů. „Oprava byla na rok přerušena kvůli tomu, že stavaři našli pod silnicí betonové bloky. Jejich odstranění a oprava vozovky jedné z hlavních ulic ve městě přijdou na 16,4 milionu korun," potvrdil místostarosta Sokolova Karel Jakobec.
Zatímco první etapa oprav silnice u druhého největšího sídliště ve městě stála zhruba 10 milionů korun, zbytek tak bude mnohem dražší.

„Vícepráce by o hodně převýšily maximálně možných 20 procent původní zakázky. Proto jsme museli vypsat nové výběrové řízení na zbytek rekonstrukce. Poslední úsek tak bude stát více než celá část, která se dělala loni," potvrdil Jakobec.

„Letos se bude dělat celá zbývající část od konce sídliště, kde skončila, až po dům dětí a mládeže. Vysoutěžili jsme zakázku za něco víc než 16 milionů korun, přičemž začít by se mělo už v červnu a hotovo má být v listopadu letošního roku," řekl starosta Sokolova Jan Picka.

Vedení Sokolova dokonce našlo i pozitiva v odkladu stavby. Odklad dokončení stavby ale podle Jakobce umožnil to, že se po nedodělané silnici mohla bez obav z dalšího poškození vozit těžkou technikou zemina na prostranství, kde vznikne u sídliště odstavné parkoviště.

„Pokud by byla opravená, těžká nákladní doprava by ji mohla znovu poškodit," dodal Jakobec. Sokolov měl na opravu původně získat finance od Ředitelství silnic a dálnic jako kompenzaci za průjezd městem při stavbě obchvatu. Nakonec z toho ale sešlo, takže rekonstrukci hradí z vlastních prostředků.⋌