Město tak ukončilo spolupráci s kraslickým kočičím útulkem Konec toulání. Sokolovský spolek Láskou ke kočkám tvoří dobrovolníci. Město jim v případě potřeby slíbilo vyjít vstříc. „V areálu Sokolovské bytové jsme se byli osobně podívat a musím říci, že o kočky je velice dobře postaráno. Spolek dobrovolníků si dokonce obstaral sám projekt, jak by mělo zařízení vypadat. Mají i nějaký základní kapitál. Daří se jim také adopce koček. Chceme proto, aby s nimi naše městská policie spolupracovala. Vedení města se shodlo na tom, že v případě potřeby vyjde spolku finančně vstříc,“ říká místostarostka Sokolova Renata Oulehlová.

Ilustrační foto
Velikonoční tvůrčí dílna bude pro seniory i zdravotně postižené

Starosta Sokolova Jan Picka tvrdí, že problém s kočkami v Sokolově není. „Mnoho zatoulaných koček v Sokolově není. Jde spíše o to, že když už někdo zavolal a nahlásil zatoulanou kočku třeba na stromě, nevědělo se poté, co s ní. Nabízel se kraslický útulek, ale tam byla složitá jednání. Proto jsme se rozhodli v případě potřeby podpořit zdejší sokolovské zařízení,“ řekl Picka.

Kdo se chce s útulkem seznámit, může přijít na Velikonoce v kočičím útulku. Pořádá je spolek spolu s Živým Sokolovskem 23. dubna od 14 hodin. Vystoupí country folk kapela Bankrot z Karlových Varů. Připraveno bude i malé pohoštění, jako káva, čaj nebo vlastnoručně opečené trdelníky. Zájemci se zde mohou dozvědět například, jak se pokročilo s přípravou stavby nového útulku. Připraveny jsou i soutěže pro děti či malý dárek pro každého, kdo přijde. Vstup na akci je zdarma.