Podnikatelé ze Starého náměstí v Sokolově nejsou spokojeni s přístupem města k této lokalitě. Tvrdí, že je náměstí převážně mezi 16 až 20 hodinou bez života. V důsledku toho prý odchází nájemci zdejších provozoven, protože nemají zákazníky. Sešli se proto s vedením sokolovské radnice, které vyzvalo podnikatele ať přednesou své návrhy na znovuoživení Starého náměstí.


„Město by mělo zajistit průjezdnost vozidel náměstím v celé délce, zajistit zde parkování, měl by sem zajíždět autobus MHD či taxi, více akcí pořádaných městem a osazení lokality zelení,“ přednesl požadavky podnikatelů Roman Batěk. Auta by by měly být do 3,5 tuny a je prý možno i časově omezit. Parkování by mělo být umožněno za účelem nákupů či jiných aktivit. Co se týče MHD, chtějí podnikatelé umístit zastávku uprostřed náměstí.

Dále žádají, aby zde kulturní akce byly minimálně jednou za čtvrt roku a s ohledem na historický ráz náměstí byly tématicky zaměřené. A poslední bod což je osázení zeleně tak to by mělo být redukované. Několik stromů s lavičkami.

„V dnešní době je na Starém náměstí klidová zóna. Pokud tam nebude musí se přehodnotit strategie města,“ říká starosta Sokolova Zdeněk Berka.
Podnikatelé nesouhlasí. město má prý výhledový plán, která ale nemusí být aktuální. Chtějí okamžité řešení, které by mohlo platit nejpozději od dubna tohoto roku.

Město se brání tím, že jakákoliv změna strategie musí být schválena zastupitelstvem. Z původních větších provozoven zbyla jen drogerie. I u té je podle podnikatelů předpoklad, že se bude stěhovat. „Město je ochotno o přednesených požadavcích diskutovat a připraví na příští jednání dvě až tři varianty návrhů,“ slíbil Berka.