Výběrové řízení na zhotovitele sportovišť v sokolovském Areálu zdraví je spuštěno. Je zde však několik drobných akcí najednou a takzvaně napasovat je na sebe může být problém. V projektu je zahrnutý i umělý trávník v areálu Baníku.

„Některé úpravy se týkají sadových úprav, jiné samotné revitalizace hřišť. Část sadových úprav musí proběhnout hned na začátku na jaře a část ihned po skončení drobných prací, které v areálu budou probíhat. Dílčích malých staveb je tam celá řada a bude to komplikované sladit, napasovat na sebe, aby například dělníci, co dělají povrchy, to poté nerozjezdili a podobně. V říjnu to musí být zkolaudované," řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec.

Obce, které chtějí žádat peníze z další výzvy Regionálního operačního programu Severozápad, mají totiž šibeniční termíny a musejí být připraveny. Akce se musely rozjet i bez toho, že obce věděly, zda peníze přijdou, či nikoliv, jinak by nemohly stihnout kolaudační termíny.

„Kdyby nás jako město vyhodili, že nesplňujeme podmínky a dotaci nedostaneme, tak zůstaneme jen u sadových úprav a drobného mobiliáře, jako jsou lavičky, koše, skluzavkyči šachy. Samotná hřiště by se nejspíše odložila. Ale to je otázka. Záleží na mnoha faktorech, jako je přebytek hospodaření města za minulý rok a jiné," dodal Jakobec.

Jen sadové úpravy by vyšly na tři miliony korun. Jsou dvoje. Kromě Areálu zdraví ještě další na sokolovském Baníku.
Celý projekt je rozpočtován na zhruba 21 milionů korun. Vysoutěženou cenu vedení města odhaduje na zhruba 15 milionů. Bylo obesláno sedm firem. V ceně není zahrnuto kácení, které musí kvůli vegetačnímu období proběhnout již nyní.

Připravovaný projekt počítá s výměnou umělého trávníku na hřišti v areálu Baníku Sokolov a vybudováním nových sportovišť v Areálu zdraví. Největší část peněz by stál umělý trávník, asi 13 milionů korun.

„Je opravdu zapotřebí. Hřiště je neustále vytížené a tráva dostává zabrat," řekl jeden z trénujících sokolovských fotbalistů. V Areálu zdraví by se měla postavit hřiště, lavičky, klouzačky, hřiště pro pétanque, stoly na šachy a podobně. Hojně využívaná lokalita by tak dostala nový rozměr využití.