Ráznou kampaň proti neukázněným majitelům psů, kteří po svých čtyřnohých mazlíčcích neuklízejí exkrementy, rozjede město Sokolov. Vyčlení na ni 200 tisíc korun. Ve čtvrtek o tom rozhodli zastupitelé. Město slibuje rázné kontroly. „Zaměstnanci při úpravě městské zeleně narážejí často na tento problém. Když provádějí běžnou údržbu techniky, která je od psích exkrementů, není to nic příjemného,“ řekl jednatel technických služeb v Sokolově Pavel Dlouhý.
Radnice rozhodla, že už nebude investovat do nákupu nových vysavačů na psí exkrementy, a raději zapůsobí na občany osvětou. Pokud ani ta nepomůže, nastoupí sankce. Odbor elektronické komunikace s veřejností bude mít za úkol dostat do povědomí občanů to, aby si všímali, jak majitelé psů po psech uklízí. Kampaň pak má zapůsobit i na samotné pejskaře.

Sokolov dokonce natočí rázný videoklip nebo bude distribuovat letáky a samolepky. „Chceme, aby se s klipem Sokolováci ztotožnili. Klip musí být tvrdý, aby ho lidé nebrali imaginárně a byl pro ně hmatatelný. Samozřejmě chceme jeho natočení zde v Sokolově, “ řekl starosta Sokolova Karel Jakobec. Jako příklad uvedl některá dětská pískoviště na sídlišti, která většina místních lidí zná. Promítání videoklipu by mělo být na městské obrazovce na náměstí Budovatelů, v kině před uvedením filmu a na internetových stránkách města Sokolov. Důraznější bude i městská policie. Přibudou častější výjezdy v ranních hodinách, kdy