Současné uživatelské drony vnímá řada lidí hlavně jako pomůcku pro zábavu, případně pro různé kreativní účely. Profesionální kvadroptéry a vícevrtulové stroje ale mohou být nasazeny i pro celou řadu nejen průmyslových aplikací. "Chtěli bychom občany upozornit na to, že v následujících dnech dojde k měření úniku tepla z věžových domů na sídlišti Michal. Toto měření bude provádět společnost Sokolovská bytová ve spolupráci se specializovanou firmou, která k tomuto účelu využije drony s termovizí. Měření je důležité pro zjištění potenciálních míst úniků tepla, což může přispět k lepšímu energetickému zajištění budov a snížení nákladů na vytápění pro všechny obyvatele," potvrdil mluvčí sokolovské radnice Michal Švarc.

Společnost Sokolovská uhelná a její dceřiná společnost Elektrárna Tisová letos navýšila ceny za teplo. Podle vedení těchto společností je t nezbytné. Příčinou jsou především rostoucí náklady na emisní povolenky, očekávané zvýšení poplatku z vydobytého nerostu a další náklady, kterými vyrobené teplo zatěžuje stát. Na zvýšenou cenu od dodavatele tepla musel zareagovat i její distributor, jímž je pro Sokolov společnost Sokolovská bytová. Její jednatel Erika Klimeš informoval o nových cenách, které musí od roku 2024 jeho společnost v důsledku zdražení tepla zavést.

Budova, ve které budou mít krasličtí strážníci služebnu. Nyní zde probíhají potřebné úpravy
Nová městská policie v Kraslicích bude mít pět strážníků

"Po propočtu všech vstupních nákladů Sokolovská bytová zdraží teplo o 177 korun na jeden GJ. Další faktor, který bude mít od příštího roku vliv na růst ceny je změna daňové sazby. Letos bylo teplo zdaněno deseti procenty. Od nového roku už ale bude daň dvanáctiprocentní. I s tím tedy musí koncový odběratelé počítat. Po započtení všech těchto proměnných se tak cena tepla pro koncového zákazníka Sokolovské bytové v příštím roce zvýší z letošních 803 na 980 korun za GJ a to četně DPH," řekl na zasedání zastupitelů Klimeš.

Pro představu obyvatel bytu o velikosti 55 metrů čtverečních letos zaplatil za teplo v průměru 15 369 korun. Příští rok ho vytápění bude stát v průměru 18 757 korun. V posledních dvou letech ceny tepla dodavatelé nijak výrazněji neměnili. Sokolov vlastní zhruba 1300 bytů, které si chce ponechat, aby měl alespoň nějakou páku na rozhodování o tom, jaká bude ve městě skladba obyvatel.