V prvních dvou výzvách z ROP Severozápad byl Sokolov se svými žádostmi o dotace stoprocentně úspěšný. Na projekty dorazilo zhruba 300 milionů korun. Přesto město nezahálí a pilně připravuje další projekty. Na co se chce zaměřit nyní? Radovat se v případě úspěchu budou sportovci či lidé trávící volný čas v areálu sportu a také cyklisté.
„Naposledy schválené projekty z ROP Severozápad nemusejí být pro město posledními. Protože ROP bude ještě vypisovat poslední malé výzvy, chce Sokolov připravit další projekty.

Jde o cyklostezku, která by propojila cyklistické trasy ve městě, rozšíření hřišť v areálu sportu a také umělý trávník na Baníku dožívá, letos na něm probíhaly už opravy a jeho životnost bude do dvou let končit," konstatoval místostarosta Sokolova Karel Jakobec. Projekt areálu sportu vypadá podle Jakobce velmi hezky. K již stávajícím hřištím by přibyla další. Pokud by plán vyšel, zvažuje město, že by poté byl areál hlídán. Nová cyklostezka by vedla z areálu Bohemia, od K.H. Borovského přes sídliště Michal na Areál zdraví.

Město Sokolov chce navázat na úspěchy z předchozích kol výzev žádostí o dotaci do Regionálního operačního programu Severozápad. Předkládalo tam devět projektových záměrů. Všechny tyto záměry byly schváleny a v současné době jsou v realizaci.

„Jde například o revitalizaci různých sportovišť na Baníku, Bohemii a v Areálu zdraví, dále probíhá rekonstrukce hřišť u vybraných základních škol a výstavba zcela nové lezecké stěny a singltrekového areálu pro cyklisty.

Kromě uvedených akcí probíhá také rekonstrukce městského koupaliště a také bylo rekonstruováno několik mostů a jedna křižovatka na území města," upřesnila mluvčí radnice Dagmar Mašková. zapomenout nelze ani na rekonstrukci zimního stadionu. 

Následuje revitalizace Mánesovy ulice a výstavba parkovacích stání. Dále rekonstrukce mostu přes Lobezský potok u 3. základní školy a také vybudování archivu a stavební úpravy sokolovské radnice. Ten současný archiv je již nevyhovující.