Zcela originálně vyřešilo město Sokolov problém se zloději, vandaly a černými skládkami u garáží na Jižním lomu. Garáže, které městu vrátí zoufalí majitelé, prostě a jednoduše nechá Sokolov zazdít. Ze dvou stovek se jich městu vrátila prozatím zhruba desítka. Očekávat se jich dá však více. U zbylých problémových garáží totiž vyzývá stavební úřad jejich majitele k nápravě. Ve hře je i možné odkoupení nemovitostí městem a demolice. Je to však hudba budoucnosti a majitelé rozhodně nezbohatnou.

„Stavební úřad provedl kontrolu garáží na Jižním lomu. Některé jejich majitele vyzývá k nápravě. Stejně tak činí městská policie. Garáže, které nám jejich původní majitelé vrátili, necháváme zazdít," potvrdil místostarosta Sokolova Karel Jakobec. Garáže na Jižním lomu jsou ostudou a přináší řadu problémů. Od mnoha černých skládek až po neustálé vykrádání. Jsou totiž na odlehlém místě mezi Sokolovem a Citicemi u poměrně frekventované silnice. Kamerový systém policistů do těchto míst nedosáhne. Město proto řeší, co s nimi. Jednou z variant je i vykoupení a následná likvidace.

„To by ovšem museli schválit zastupitelé. Rozhodně ale nebudeme dávat lidem 50 tisíc jako například v nedalekém Chebu. Odhaduji tak 10 až 15 tisíc korun," naznačil Jakobec.
Problém by se měl vyřešit v průběhu tohoto volebního období a pak se bude řešit, co s lokalitou dál. Jednou z možných variant jsou i parcely pro rodinné domky. Problém je ale záplavové území. To by musela vyřešit případná protipovodňová opatření. Podle vedení sokolovské radnice jde však o vzdálenější budoucnost. „Jenom z této lokality odvážíme ročně šest plných kontejnerů," řekl jednatel SOTES Jaromír Dvořák.