Zítra by se mělo definitivně rozhodnout, zda post starosty Sokolova zaujme lídr ČSSD Zdeněk Berka a kteří dva zvolení zastupitelé z řad ODS převezmou funkce místostarostů města. Ze hry je pravděpodobně dlouholetý místostarosta a lídr Radnice středu Jaromír Dvořák.

Oranžoví ústy svého lídra Berky však tvrdí, že vše musí posvětit členská základna sociálních demokratů na zítřejší schůzi. Poté by došlo i na další personální otázky. „Budeme ladit detaily,“ tvrdí Zdeněk Berka. Většina členů ČSSD se prý rozhodla, že Radnici středu v koalici nechce. „Jednali jsme o dvojkoalici s ODS. Pokud bychom se nedohodli, nastoupila by případná jednání o trojkoalici s Radnicí středu,“ vysvětluje Berka. Co se týče plánů do budoucnosti, nehodlají sociální demokraté nic měnit a obracet o 180 stupňů.
„Dodržíme náš volební program,“ slibuje Berka. Jako největší problém vidí parkování ve městě. V centru by to měly změnit parkovací automaty, na sídlišti nový hypermarket a jeho parkovací plocha, kterou by mohli využívat i řidiči bydlící v blízkém okolí. Budoucí kandidát na starostu prý nezapomene ani na školy nebo knihovnu.

Karel Jakobec byl v neděli na 99 procent rozhodnutý odejít z radnice úplně. Dle jeho slov však přišla řada ovlivňujících faktorů. „Vzhledem k podpoře starostů okolních obcí, mnoha telefonátům lidí, kteří mě znají, a to i z řad sociálních demokratů, nechávám vše otevřené. Hrany se takzvaně obrušují. Ve středu oznámím, jak jsem se rozhodl,“ řekl Karel Jakobec (ODS). „Na to neumím odpovědět,“ řekl lídr Radnice středu Jaromír Dvořák na otázku, zda ještě věří v případnou trojkoalici. „Na povolebním jednání nám bylo řečeno, že ČSSD bude jednat s ODS, a pokud se nedohodnou, tak teprve zahájí jednání s naší stranou,“ dodal zklamaně Jaromír Dvořák.