Dvě velkolepé akce se konají tuto sobotu na Sokolovsku. Tou první je válečná bitva spojená s odhalením pomníku v Hruškové. Tou druhou je Trucktrial na ranči Vránov nedaleko Sokolova.
Hrušková
Hned v 9 hodin se mohou návštěvníci na prostranství nedaleko naleziště kostela sv. Mikuláše těšit na historické vojenské tábory britské, americké a německé armády. O hodinu později začne přehlídka složek Záchranného integrovaného systému, ukázky práce Hasičského záchranného sboru, Záchranné služby, Policie České republiky a přidá se i Báňská záchranná služba, Horská služba či Vězeňská služba. Samotné odhalení pomníku padlým hraničářům ne naplánován na 14 hodinu. „Poté vypukne skutečná válečná vřava. Připravena je krátká ukázka skutečné situace na konci druhé světové války. Nebudou chybět tehdejší bojová vozidla jako těžký německý tank Pz. Kpf. VI Tiger a proti němu se postaví americký kolopásový transportér Halttruck,“ upřesnil Jiří Převrátil z četnické pátrací stanice Praha, která je jednou z organizátorů akce. Program zakončí vystoupení trampské kapely, které začne v 17 hodin.
Ranč Vránov
SOBOTA
Přejímky vozidel jsou naplánovány od 7 do 10 hodin. Samotné soutěže se konají od 11. 30 do 18. 30 hodin. Od 20 do 24 hodin se koná diskotéka a posezení s posádkami
NEDĚLE
Soutěžní jízdy se konají mezi 9 až 16 hodinou. V 17 hodin je vyhlášení výsledků a ukončení akce.