Lidé v Sokolově budou moci spolupracovat na zajištění dopravní bezpečnosti ve městě. Sokolovská radnice, policie a občanské sdružení Společně k bezpečí začaly hledet zájemce o dobrovolnickou službu. Včera o tom informovala mluvčí policie Andrea Kávová.

„Dobrovolnická služba začne fungovat od ledna 2008. Zaměřená bude na asistování dětem při přecházení vozovky cestou do školy a odpoledne domů,“ sdělila Kávová. Dobrovolníci budou proškoleni policií a pověřeni městským úřadem vykonáváním této služby. „Jejich činnost bude koordinovat občanské sdružení Společně k bezpečí, které se zabývá zlepšováním komunikace a spolupráce mezi občany a institucemi na místní úrovni,“ poznamenala mluvčí.
Lidé podle jejích slov k tomu nepotřebují žádné zvláštní schopnosti. „Podmínkou je pouze věk nad 18 let a trestní bezúhonnost. Tato služba je vhodná například pro lidi na mateřské či rodičovské dovolené, bez práce, v důchodu, studenty, nebo prostě mají lidé jen pár hodin týdně volných a ty by mohli věnovat prospěšné činnosti,“ pokračovala Kávová s tím, že dobrovolnická služba dopravního asistenta významně přispěje k zajišťování bezpečnosti dětí v Sokolově. „Tato práce také umožní poznat nové lidi a nahlédnout pod pokličku práce dopravní policie,“ dodala mluvčí.

Zájemci o službu dopravních asistentů se mohou hlásit do 31. prosince. Mohou využít zřízenou e–mailovou adresu info@spolecnekbezpeci.cz nebo si mohou další podrobné informace vyžádat na telefonních číslech 974 376 207 a 602 765 882.