Několik majitelů aut ze Sokolova poznalo, že to městská policie s nekompromisním řešením špatně parkujících aut myslí vážně. Při kondičních jízdách strážníci nechali odtáhnout jeden vůz, další dva řidiči zaplatili na místě blokovou pokutu a čtvrtý majitel vozidla se bude zpovídat z přestupku ve správním řízení na městském úřadě.

„Zhruba v době od 20 do 23 hodin projížděly městem v rámci kondičního cvičení vozy Integrovaného záchranného systému při takzvaných kondičních jízdách,“ řekla Hana Procházková z Městské policie Sokolov.

Složky se chtěly přesvědčit, jak jsou obyvatelé připraveni na jejich případný zásah a pomoc. Zároveň také, jak v souvislosti se zásahem dodržují zákony spočívající například v řádném parkování vozidel. Vozidla IZS byla doprovázena městskými strážníky, kteří byli připraveni s majiteli vozidel na místě projednat jejich přestupky. Konkrétně se projíždělo sokolovským sídlištěm Michal, které se jeví záchranářům jako problémové. Předpokládali tudíž, že tam by mohl nastat problém při průjezdu jejich vozidel v případě reálného zásahu. Jejich obava se vyplnila. „Po příjezdu do lokality sídliště musela vozidla IZS zastavit a pomocí výstražného zvukového zařízení občany vyzvat, aby svá vozidla z komunikace odstranili, jelikož překážela zásahu,“ konstatovala Procházková. Tento druh kondičních jízd bude pokračovat, oznamují občanům strážníci společně se složkami IZS. Špatně parkující vozidla budou policisté řešit ihned a nekompromisně s jejich majiteli.

„Proto vyzýváme všechny občany města, nesprávným parkováním můžete zapříčinit další tragédii, když neumožníte vjezd zásahových vozidel do míst, kde někdo další potřebuje pomoci,“ dodala Procházková. „Parkování u domu je tady téměř nemožné. Na nedostatek parkovacích míst upozorňují obyvatelé sídliště Michal v Sokolově několik let.

„Přes den se mi občas podaří zaparkovat u svého panelového domu, ale večer není šance,“ tvrdí jedna z motoristek, Michaela Kupcová ze Sokolova.