Plavecký bazén v Sokolově se potýká s klesajícím počtem návštěvníků. Zatímco v minulých letech měla návštěvnost stoupající úroveň, letos je jasné, že tomu tak nebude. Pro srovnání, před čtyřmi lety navštívilo bazén 112 tisíc návštěvníků, loni 131 tisíc. A letos? Zatím čísla příliš příznivá nejsou.

„Počet návštěvníků sokolovského krytého bazénu v minulých letech neustále stoupal. V loňské sezoně na podzim, kdy byla návštěvnost dobrá, jsme navýšili ceny vstupného z původních padesáti na šedesát korun. K tomuto kroku jsme přistoupili po čtyřech letech, kdy jsme neuplatňovali v cenách inflaci. Toto skokové řešení se ukázalo jako ne zrovna dobré,“ uvedl prokurista Sokolovské bytové společnosti Karel Rambousek. Jak dále dodal, neví, jestli má na současnou klesající tendenci počtu návštěvníků vliv krize nebo něco jiného. Roční provozní ztráta bazénu je 3,3 milionu korun. Další navyšování cen vstupného bude pokračovat, ale pouze o inflaci.

Oslovení návštěvníci navýšení cen zaregistrovali. „Vím, že se cena vstupného zvedla o deset korun, ale chodím do bazénu stejně jako vloni, a to hlavně kvůli dětem. Jiný tu není, a tak mi nic jiného nezbývá,“ uvedla Naďa Pinkasová ze Sokolova. Stejný názor má i další návštěvnice, která chodí do bazénu pravidelně každý týden společně s dítětem.

„S navýšením vstupného nic neudělám a navštěvuji bazén stále, stejně jako minulý rok. Chodím v dopoledních hodinách, protože je volnější brouzdaliště pro malé děti, které využíváme,“ sdělila Barbora Koutníková z Dolního Rychnova.

Krytý bazén je v provozu od ledna 2000, kdy byl po rozsáhlé rekonstrukci financované městem Sokolov znovu otevřen, a to po desetileté přestávce.