O dotaci z evropského operačního programu Severozápad na rekonstrukci plaveckého bazénu v základní škole ve Švabinského ulici v Sokolově požádá tamní radnice. Získat by chtěla deset milionů korun.

„Oprava je to důležitá. Škola už je relativně stará a v současné době se prakticky každý týden dělají drobné úpravy, aby mohl bazén dál sloužit jak dětem, tak veřejnosti,“ řekl místostarosta Sokolova Jaromír Dvořák. Tvrdí, že tato rekonstrukce není v žádném případě konkurencí městskému krytému bazénu. „Pokud by konkuroval, tak to v žádném případě neděláme,“ konstatoval Dvořák.

V současné době je prý velké množství dětí, které by chtěly plavat, a krytý bazén v Husových sadech už na to nestačí. Jeho slova potvrzují i zaměstnanci školy. „Bazén v naší škole je vytížen. Navštěvují ho děti ze základních i mateřských škol nebo matky s batolaty. Navštěvují ho i sportovci a handicapovaní,“ řekla Ludmila Davídková ze ZŠ Švabinského. Nejsou zde však klasické návštěvní hodiny jako ve veřejném bazénu, ale organizace se musí dohodnout s vedením školy, podobně jako například u pronájmu tělocvičny. Na webových stránkách školy se lze dočíst, že ZŠ, MŠ, sportovní kluby i oddíly zaplatí za hodinu 450 korun.

V žádosti je prý zahrnuta celková obnova bazénu, nikoliv však sociálních zařízení. Součástí projektu je i revitalizace zeleně v okolí. Pokud Sokolov uspěje se žádostí, měla by rekonstrukce bazénu dle vedení radnice trvat zhruba jeden rok.