Cyklus Večery s Knihou knih pokračuje dnes večer v sokolovské městské knihovně. Přednáška začíná v 18 hodin v kulturním sále knihovny, tentokrát na téma Původní jazyky bible.
„O zvláštnostech starozákonní hebrejštiny a novozákonní řečtiny promluví aktivista Mezinárodní biblické společnosti Tomáš Kábrt. Původní jazyky bible obsahují řadu gramatických a významových souvislostí, které jsou do češtiny nepřeložitelné, a zůstávají tak čtenářům českých překladů neznámé,“ uvedla k semináři ředitelka knihovny Daniela Drobečková.
„Často přitom představují významné duchovní prohloubení a staví i velmi známé biblické texty, včetně desatera nebo evangelií, do pro nás zcela nového a překvapujícího světla,“ doplnila.
Vstup na seminář je zdarma. Tuto akci pořádá knihovna ve spolupráci s Mezinárodní biblickou společností a její součástí bude představení nové duchovní knihy Na úsvitu dějin, o počátcích civilizace a době biblických patriarchů, kdy jeden výtisk bude knihovně darován pro její čtenáře.
Poslední přednáška na téma bible se v knihovně konala letos v lednu. Tehdy přednášel plzeňský cestovatel a teolog Daniel Zajíc. Ten hovořil na téma Svatá země Izrael. Daniel Zajíc, známý také z nedělního křesťanského vysílání Českého rozhlasu Plzeň, cestuje do Izraele již léta pravidelně a v poslední době tam také odborně provází turisty po starověkých biblických místech a památkách.