Studie výstavby letní bobové dráhy leží na stole radních v Sokolově. Měla by vést od rozhledny směrem k takzvanému chemičáku. Dlouhá by měla být 800 metrů. Investice je závislá na dotaci, nebo podpoře soukromého investora.

V horní části je dokonce v plánu stavba restaurace. „Náklady se pohybují kolem 30 milionů korun. Zatím se připravuje projektová dokumentace a poté bude město žádat o dotaci,“ uvedl místostarosta Sokolova Jaromír Dvořák. Podle jeho slov se tak zkulturní území od rozhledny dolů. „Tato lokalita potřebuje zvelebit. Byla by to i pěkná atrakce nejen pro místní, ale i turisty, kteří na Sokolovsko míří,“ uvedl místostarosta. Potvrdil, že realizace projektu závisí na získání dotace.

Město jinak stavět nebude. „Další z možností je takzvané partnerství veřejného a soukromého sektoru,“ uvedla vedoucí odboru rozvoje města Věra Tomsová. „Chceme tu dráhu, která bude splňovat ty nejpřísnější požadavky na kvalitu a bezpečnost. Měla by to být dráha typu harrachovské nebo té ve Špindlerově Mlýně. Bude to další atrakce v blízkosti plánované cyklostezky a dle vlastní zkušenosti mohu říci, že je určena nejen pro děti, ale i dospělé,“ dodala Tomsová.

V západních Čechách by to byla první bobová dráha. V republice zhruba desátá. Podle projektanta bobových drah Jiřího Lhoty začíná být v Česku tato atrakce oblíbená. „Zatímco v zahraničí jsou již bobové dráhy běžnou součástí například skiareálů, český trh ještě nasycený není,“ řekl. Například na německé straně Krušných hor jich je hned šest. Jedna je v blízkosti Kraslic. Jedna jízda tam v přepočtu vyjde na zhruba 33 korun. Na německé straně hranice jsou poměrně hojně navštěvované. „Je to pěkný kopec dolů. Pojedu na dráze poprvé,“ řekl Němec Tino Schucht. „Byla to teda jízda. Chvílemi jsem měl strach, jestli stačím zabrzdit,“ usmíval se po absolvování jízdy.

Roman Cichocki, Jiří Drozdík