Sokolovská radnice se potýká s problémem obsazenosti některých svých bytů. Na nedostatek zájemců si nemůže stěžovat, na jeden byt je dvacet až třicet žadatelů. Problémem je následující prodleva s placením nájemného a migrace nájemníků.

„Město vlastní zhruba 900 bytů, z toho třetina je v domech s pečovatelskou službou,“ řekl starosta Sokolova Zdeněk Berka. Kromě zmíněných bytů v DPS jsou to věžové domy, byty na náměstí Budovatelů a v bývalém hotelu Ohře. Každý třetí měsíc město pronajme až pět bytů. „Je docela problém vybrat nájemníka, který by mohl platit nájem, a byla určitá záruka, že nebude dělat dluhy,“ potvrdil Berka. Nastává pak situace, kdy musí město smlouvy nájemníkům vypovídat právě kvůli neplacení. Nabízí se tak otázka, zda byty neprodat. Po nedávných rekonstrukcích však k tomu nemá vedení města důvod. Bytový fond je jako celek poměrně v dobrém stavu a nevyžádá si v nejbližších letech žádné nákladné investice. Sokolovská radnice nebude stavět žádné další bytové jednotky. Podle vedení města stavěl Sokolov naposledy byty ve vlastní režii, když koupil zdevastovaný objekt bývalého hotelu Ohře a zrekonstruoval ho. Radnice si tehdy vzala hypoteční úvěr.

„Od té doby město samo byty nestavělo,“ řekl starosta Sokolova. Naopak prý podporovali soukromé firmy, které bytové jednotky budovaly. Například na Vítězné prodávalo město Sokolov pozemky za cenu 250 korun za metr čtvereční.