Tisíce korun jsou lidé ochotni utratit za vánoční dárky pro své zvířecí mazlíčky. Alespoň takovou zkušenost mají v ZOO Centru na Starém náměstí v Sokolově. Podle jedné z prodavaček, Lindy Fenclové, je nyní také zájem o exotické plazy.
„Lidé kupují v těchto dnech různé laskominy, hračky či oblečky pro zvířata. Na cenu příliš nekoukají. Jsou ochotni utratit i tisíce korun,“ uvedla prodavačka.
Podle ní neutrácejí peníze za dárky pro svá zvířata pouze mladí lidé. „Přišla i starší paní s voříškem a koupila mu obleček,“ doplnila.
Podle jejího názoru však zvíře není příliš vhodný dárek k Vánocům. „Mnoho lidí brzy omrzí a poté je k nám chodí vracet. My vezmeme zpět pouze mladá zvířátka. Jinak si spíše musí dát inzerát,“ dodala.
Podobný názor má i chodovský veterinář Antonín Tuček.
„Rozhodně nedoporučuji pořizovat dítěti psa nebo kočku. Jedná se o chvilkovou záležitost a dítě péče přestane brzy bavit. Pokud se o zvíře nepostarají rodiče, skončí na ulici,“ říká lékař.
„Pro začátek by spíše měli koupit nějaké menší zvířátko, například křečka. Alespoň uvidí, zda se o něj bude dítě umět postarat,“ doporučuje rodičům veterinář.