Sokolovský dům dětí a mládeže nabízí příměstský jarní tábor Trosečníci. Ten se uskuteční o jarních prázdninách, tedy v době od 25. do 29. února.
„Děti se sejdou mezi půl devátou až devátou ráno. Máme připraven dopolední program venku na téma Trosečník. Například si postaví vor, chýši nebo si budou muset obstarat potravu. Po obědě máme většinou odpočinkové aktivity, jako rukodělné činnosti. Všichni se rozcházejí kolem sedmnácté hodiny,“ uvedla k programu jedna z pracovnic domu dětí Marie Kodýdková.
„Oběd a pitný režim jsou zajištěny. Týdenní příměstský tábor vyjde rodiče na tisíc korun. Máme naplánován i celodenní výlet do Ekocentra v Ostrově. Pobyt je určen dětem, které nechtějí rodiče nechávat v době jarních prázdnin doma samotné, tedy ve věku od šesti do dvanácti let,“ upřesnila Kodýdková s tím, že uzávěrka přihlášek na tento jarní tábor je 8. února letošního roku.
Kromě příměstského tábora v prostorách domu dětí se koná v době jarních prázdnin i pobytový tábor v Kraslicích. „Jeho kapacita je ale úplně zaplněná. Zájemci se však mohou ještě do konce ledna hlásit například na letní tábor Chorvatsko - Baška, který se koná v době od 2. do 11.7. Přihlášky je třeba odevzdat přímo v domě dětí,“ doplnila Kodýdková s tím, že zařízení chystá i další tábory na letní prázdniny včetně celotáborových her, soutěží a výletů.