Využít linku důvěry, pomoc preventistů či schránky důvěry. Takovou možnost pomoci mají školáci, kteří se stanou oběťmi šikany ve školách na Sokolovsku.
„Schránky důvěry jsou rozmístěny přímo v jednotlivých školách. Vybírají je přímo policisté České republiky,“ řekla tisková mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová.
Podle městské preventistky Petry Janové mají týrané děti, nejen ve školách, ale i například v rodinách, i jiné možnosti se se svým problémem svěřit.
„Mohou přijít například přímo k nám na oddělení Městské policie v Sokolově se sídlem v ulici Rokycanově v přízemí městského úřadu. Tady zhodnotíme vzniklou situaci a rozhodneme se o dalším postupu. Další možnost je zavolat na linku důvěry na telefonní číslo 352 622 962,“ uvádí příklady pomoci dětem preventistka.
Podle Janové jsou připraveni pomoci i státní policisté v Sokolově.
„Jana Lavrenčíková má na starost schránky důvěry a zájemci ji najdou v budově policie nedaleko sokolovského hřbitova. Okresní prevenci má na starost tisková mluvčí policie Andrea Kávová,“ doplnila preventistka.
Pomoc obětem domácího násilí nabízí od ledna letošního roku i stejnojmenné centrum. To sídlí od 1. srpna v objektu nedaleko bývalého hotelu Ohře v Sokolově.
Na tamní pracovníky se mohou oběti případného násilí obracet na telefonním čísle 736 514 095