Adrenalinový rybolov na španělské řece, levně Turecko s německou cestovkou, či oblíbené Chorvatsko s Itálií, kam lze pohodlně dojet svým autem? S blížící se dovolenou sondoval Deník, jaké nejoblíbenější destinace si klienti objednávají u cestovních kanceláří v regionu.

„Zaměřujeme se hlavně na Itálii a Španělsko, takže u nás je největší poptávka logicky po těchto dvou zemích,“ řekl majitel cestovní kanceláře Evropa Miroslav Hruška z Horního Slavkova. V nabídce ale najdou zájemci i zajímavé rybaření na řece Ebro ve Španělsku. Místo je prakticky v pustině a jde o nejdelší španělskou řeku o celkové délce 909 km. Dvě přehrady na dolním toku jsou prý místem, kam si jezdí rybáři z celého světa ulovit svou trofejní rybu. „Na řeku jezdí spousta Čechů a zážitek je opravdu super,“ tvrdí Hruška. Jeho slova potvrzuje jeden z účastníků. „Na řece jsem si perfektně zachytal a sumci přes dva metry zde nejsou žádnou výjimkou,“ tvrdí Richard Pavlíček z Kraslic. Dalším z oblíbených a prý i levných míst je Turecko. Zájemce musí ovšem letět z Německa. „U nás vede jasně Turecko,“ hlásí Věra Schveinerová z cestovní agentury Glenda Tours v Kraslicích. Jde však o zájezdy s německými cestovkami. Na otázku, zda je potřeba umět němčinu, odpovídá Schveinerová, že minimum bohatě stačí. „Odměnou jsou velmi příznivé ceny za letecký zájezd k moři,“ dodává. Létá se z menších letišť v Lipsku, Norimberku či Drážďanech, která navíc nejsou daleko od hranic našeho regionu.

A zda se najdou nějaké dražší či exotické destinace?
„Každý rok se najde někdo, kdo si vybere dražší zájezd,“ tvrdí Jitka Fojtlová z cestovní kanceláře F&K Sokolov. Jako příklad uvedla okruh Severní Amerikou či dalekou Čínu. Co se týče oblíbených destinací mezi klienty, prakticky každý rok prý mají již v únoru zamluvené termíny v Itálii. „Lidé však cestují kamkoliv. Je to taková všehochuť,“ dodává Fojtlová. Jeden z klientů této cestovky volí ověřenou jistotu.
„Líbí se nám Španělsko, kde jsme byli již několikrát, a tudíž se tam s manželkou vypravíme i letos,“ řekl Milan z Kraslic.