Od července tohoto roku by měla začít platit nová smlouva se společností Centropol Energy, která vyhrála výběrové řízení na dodávku elektřiny pro všechny městské organizace Sokolova.

„Celkem jde o zhruba jednatřicet milionů korun za osmnáct měsíců,“ řekl vedoucí odboru správy majetku sokolovské radnice Pavel Beran. Předpokládaná cena, o kterou se soutěžilo, byla 17,5 milionu korun za stejné období. Zbytek je distribuce, o kterou soutěžit ze zákona nelze, ta nadále náleží společnosti ČEZ.

Výběr dodavatele připravovalo město více než rok. Bylo totiž třeba ukončit smlouvy s dosavadními dodavateli a organizace připravit na nový způsob fakturace. „Jednalo se o 219 odběrných a poté třicet fakturačních míst,“ upřesnil vedoucí odboru správy majetku Beran.
Nově jich budou mít jen dvaadvacet. K hromadné zakázce se zatím nepřipojí jen zimní stadion, který má smlouvu na dodávku vysokého napětí do roku 2012.

„Dá se očekávat, že za 18 měsíců ušetříme při stejné spotřebě asi čtyři miliony korun,“ doplnil Beran.
Do výběrového řízení se přihlásilo deset zájemců, konkrétní nabídky pak podaly tři firmy. Jedna z nich byla z výběru vyřazena pro nesplnění podmínek.