Rekordní dotaci 66 milionů korun získal Sokolov z prvního kola nového operačního programu Evropské unie a Státního fondu životního prostředí. Dotace pokryje více než osmdesát procent investičních nákladů v celkové výši osmdesát jeden milion korun vynaložených letos a příští rok do snížení tepelných ztrát.
Jedná se o výměnu oken, zateplení střech a fasád na budovách základních škol v Běžecké a Křižíkově ulici (na snímku), mateřské školy v ulici Kosmonautů a domu dětí a mládeže.
Dotaci ze stejného programu ve výši necelých třiceti milionů korun dostane také Střední živnostenská škola Sokolov na opravy své budovy bývalého gymnázia na Šenvertu.
„Půjde o největší investice do oprav škol v historii Sokolova,“ uvedl místostarosta Jaromír Dvořák, zodpovědný za získávání dotací na rozvoj města.
Sokolov získal z nového programu v konkurenci stovek žadatelů třetí nejvyšší dotaci v republice za Ostravou a Volyní. Z Karlovarského kraje uspěly ještě Březová, Kynšperk, Libavské Údolí, Mariánské Lázně, Velká Hleďsebe a Mnichov. Sokolov žádá v dalších kolech programu i o dotace na zateplení a snížení energetické náročnosti budov řady dalších škol ve městě