Podstatně razantněji se rozhodli postupovat proti neukázněným fanouškům sokolovští fotbalisté. V těchto dnech schválili nový provozní řád pro vstup na stadion Baníku Sokolov. Vedení klubu chce tímto způsobem zajistit větší bezpečí návštěvníků, ale i samotných hráčů při fotbalových utkáních.
„S problémy na stadionu jsme se v minulosti samozřejmě setkali. Například když u nás hrála pražská Bohemka. To jsme museli posílit nejen počty pořadatelů, ale i policistů na stadionu,“ uvádí jeden z příkladů neukázněného chování fanoušků obchodní ředitel sokolovského fotbalového klubu Daniel Kocour.
Podle nového provozního řádu je například návštěvníkům stadionu zakázáno vnášet zbraně jakéhokoli druhu, láhve, plechovky, rachejtle či alkoholické nápoje a drogy jakéhokoli druhu. Pořadatelská nebo bezpečnostní služba, jakož i policie mají oprávnění prohlédnout ty návštěvníky, u kterých je podezření na požití alkoholu, drog nebo mohou představovat jakékoli bezpečnostní riziko.
Prohlídka se také vztahuje i na vnášená zavazadla. Do prostor stadionu nebudou vpuštěni ti, kterým byl v České republice zakázán vstup na pořádanou akci z důvodu jejich předchozího nevhodného chování.
Tyto novinky vítají především fanoušci s malými dětmi. „Myslím si, že podobná opatření jsou správná. Nechci se bát chodit na fotbal s mým synkem,“ uvedl při sobotním utkání Baníku s Olomoucí Pavel Jaroušek, který přišel s malým Jakubem.
Provozním řádem se zabývala i Rada města Sokolova.
„Doporučili jsme ho ke schválení zastupitelům,“ uvedl sokolovský místostarosta Jaromír Dvořák.