Do závěrečné fáze vstupuje první etapa rekonstrukce hasičské stanice v Sokolově. Ta podle mluvčího hasičů Františka Petra vyhoví rovněž požadavkům energetického auditu, který se zde uskutečnil.

Objekt správní budovy a výjezdových garáží se dočkal výměny oken, dveří a výjezdových vrat. „Rovněž byla u jednotlivých objektů provedena rekonstrukce fasád s částečným zateplením,“ uvedl mluvčí. Stavební práce byly zahájeny v říjnu. V letošním roce si vyžádají investici téměř 5 milionů korun. „Druhá etapa stavební akce je plánovaná na příští rok a její uskutečnění bude závislé na přidělení finančních prostředků ze státního rozpočtu. Předpokládaná výše finančních nákladů na kompletní dokončení výměny výplní otvorů a rekonstrukce fasád s novým barevným řešením zbylých objektů v areálu stanice je 5,5 milionu,“ pokračoval Petr. Výsledné barevné řešení fasád sokolovské stanice bude totožné se stanicemi Karlovy Vary a Cheb.

„Po dokončení stavebních investičních akcí by měla stanice splňovat úsporná opatření vyplývající právě z energetického auditu a také požadavků na ekonomický provoz. Především by ale měla odpovídat i soudobým požadavkům na pracovní prostředí hasičů,“ dodal Petr.