Hokejisté druholigového Baníku Sokolov hledají náhradní možnosti, kde trénovat. Už za pár týdnů se v Sokolově začne rekonstruovat střecha zimního stadionu, a rok tak bude ledová plocha mimo provoz. Zajistit tréninky jinde ale bude stát miliony, ty zatím hokejový klub podle svého prezidenta Rudolfa Franciska nemá. V současné době se hokejisté ocitají v nejistotě. Tuto sezonu dohrají, co bude tu příští, nevědí.

„U dětských družstev to můžeme zvládnout. Většina chodí do hokejových tříd, a tak můžeme zajistit tréninky dopoledne na stadionech v okolí. Horší je to ale u juniorů a dospělých, včetně A - mužstva. Všechny stadiony v okolí mají odpoledne zadané pro své dlouholeté partnery,“ řekl o současné situaci klubu jeho prezident Rudolf Francisko.

Jedinou šancí by podle něj bylo pronajmout si současný stadion v Karlových Varech. Extraligová Energie se bude stěhovat do nové multifunkční arény.
„Tam by ale bylo třeba zajistit revize, peníze na dopravu a další náklady,“ uvedl Francisko. Dohromady by klub potřeboval až několik milionů korun navíc. Proto se obrátil o pomoc na sokolovskou radnici.

„Situaci chápeme a nad rámec každoroční dotace na činnost jsme teď rozhodli o další dotaci ve výši sedmi set tisíc korun z rezerv. O dalších penězích můžeme ještě jednat, ale půjde maximálně o statisíce,“ řekl novinářům starosta Sokolova Karel Jakobec. „Toto řešení je jediná šance, jak získat peníze z dotace z Regionálního operačního programu Evropské unie. Tam jsou lhůty dané bez ohledu na zahájení hokejové sezóny,“ doplnil.
Že by zvýšené náklady pokryli sponzoři, je podle Franciska málo pravděpodobné. „Už loni jsme měli pokles peněz od sponzorů asi o půl milionu a nečekáme, že bychom letos dostali nějak moc navíc,“ řekl Francisko.

Pokud by se peníze nebo jiná řešení nenašly, znamenalo by to pro klub vážné důsledky. „Rok mimo by znamenal návrat do základní soutěže a roky práce ztracené. Hokejisté, včetně těch mladých, by odešli jinam,“ míní prezident klubu.

Oprava sokolovské haly byla ale podle Jakobce nutná. „Střecha je téměř v havarijním stavu. Na rekonstrukci jsme dostali sto třicet milionů z dotace. Město by jen těžko někdy mělo sto padesát milionů, aby stadion opravilo ze svého,“ dodal Jakobec. Nejistota panuje v těchto dnech i mezi hokejovými funkcionáři. K celé situaci se nechtějí příliš vyjadřovat. „Promiňte, ale teď trénuji. Zavolejte tak za dvě hodinky,“ řekl nám včera dopoledne jeden z trenérů dětí Milan Čejka.

Zdrženlivý byl kolem celé situace i sekretář Baníku Karel Makovec. „Pravda je, že termín, kdy máme opustit stadion, nás zaskočil. Je i pravdou, že jsme dlouhá léta usilovali o rekonstrukci stadionu. Tak uvidíme, jak vše v příští sezóně dopadne,“ dodal.
To, jak se celá situace kolem sokolovského hokeje vyvine, bude jasné po jednáních letos v létě.