Kde a zda dohrajeme letošní hokejovou sezonu? Kde budou naše oddíly trénovat? Získáme dostatek peněz na dojíždění v sezoně 2009/ 2010 do Karlových Varů? Takové otázky si nyní klade vedení hokejového klubu HC Baník Sokolov. Koncem tohoto měsíce má totiž začít plánovaná rekonstrukce sokolovského zimního stadionu a klubu se zatím nepodařilo sehnat vhodné náhradní prostory pro zápasy a tréninky hráčů.
„Měli jsme schůzi výboru, kde jsme se dozvěděli, že máme kvůli zahájení stavebních prací opustit prostory stadionu k 31. lednu. To nás přivádí do velmi špatné situace. Máme rozjeté soutěže, které je potřeba dohrát,“ posteskl si manažer klubu Petr Vilhelm. „Mohli bychom sice dojíždět do okolních měst, ale lukrativní termíny v 18, 19 a 20 hodin jsou všude obsazené místními kluby. Kvůli nám nikdo ústupky dělat nebude,“ doplnil manažer. „Neumím si představit, že bychom dojížděli trénovat na dvaadvacátou hodinu večer například do Mariánských Lázní. Naši hokejisté jsou zaměstnaní a ráno vstávají do práce,“ pokračuje Vilhelm.
Vedení klubu v těchto dnech jedná se stavební firmou, zda by bylo možné termín zahájení stavby posunout. „Potřebovali bychom minimálně ještě únor, abychom si stihli předehrát plánovaná utkání. Na základě výsledků budeme o této možnosti jednat i s městem,“ řekl dále manažer HC Baník Sokolov.
Nejistá je také pro sokolovské hokejisty sezona 2009/ 2010. Karlovy Vary nabízejí pronájem pro všechny kategorie žáků, dorostu, juniorů i mužů za 8,8 milionu korun. Klub proto požádal město o zvýšenou finanční dotaci. Sportovní komise doporučila radním pokrýt z městského rozpočtu hokejistům dopravu a pronájem stadionu v Karlových Varech. Zda potřebné peníze hokejisté získají, musí rozhodnout vedení města.
„S navýšením příspěvku pro hokejisty počítáme, nejsem si jist, zda poskytneme tolik peněz, kolik požadují. Zatím o tom nejednala ani rada města,“ sdělil starosta Sokolova Karel Jakobec.
„Přesun do Karlových Varů by pro nás byl ten nejjednodušší způsob. Karlovarští se v létě stěhují do nové arény a stadion v Karlových Varech bude poté úplně volný,“ argumentuje Vilhelm.
Rekonstrukce stadionu vyjde na zhruba sto padesát milionů korun. Více než devadesáti procenty se finančně podílí Evropská unie.