Sokolov/ Společnost, která má zpracovat projektovou dokumentaci rozsáhlé rekonstrukce vnitřků Hornického domu v Sokolově, už vybrala sokolovská radnice. V nedávném výběrovém řízení zvítězila v konkurenci čtyř uchazečů firma, která nabídla nejnižší cenu, a to 3,7 milionu korun.
„Projekt by měl být hotov do konce letošního roku. Samotné práce začnou nejdříve příští rok. Jejich zahájení je závislé na získání dotace,“ uvedl místostarosta města Zdeněk Berka.
Celková obnova Hornického domu je naplánována do několika etap. Již vloni byla dokončena rekonstrukce vnějšího pláště, která přišla zhruba na 33 milionů korun.
Plánované úpravy interiérů mají být ještě podstatně dražší. Podle studie, kterou pro Sokolov zpracoval prestižní plzeňský ateliér, by měly stát až 150 milionů.
Počítá se přitom například s rekonstrukcí velkého i malých sálů, elektroinstalace a rozvodů vody nebo zabudováním výtahů.
Díky postupné rekonstrukci se má Hornickému domu vrátit jeho původní vzhled z 20. let minulého století, kdy byl podle návrhu architekta Rudolfa Welse postaven.
Zahlazeny mají být také nevhodné úpravy, které tady byly v duchu socialistického realismu provedeny při generální opravě na konci šedesátých let.