Josefov/ Netradičním způsobem shání peníze na obnovu kapličky josefovská radnice. Poté, co jim krajští zastupitelé odmítli poskytnout na akci dotaci, rozhodli se oslovit v žádosti o příspěvek města a obce na Sokolovsku, samotné zastupitele a soukromé podnikatele v regionu.
„Rozeslali jsme celkem sto dva dopisy. Mezi adresáty jsou města a obce, soukromé organizace, se kterými spolupracujeme. Protože zastupitelé odmítli naši žádost, dostalo dopis všech čtyřicet pět,“ uvedl starosta Josefova Ladislav Čížek. „Dokonce jsme dostali dopis od hejtmana Karlovarského kraje, který nám na kapličku přispěl částkou tisíc korun ze svého,“ doplnil starosta.
Podle projektu má stavba vyjít na více než dvěstě tisíc korun. Obec již získala povolení z krajského úřadu o pořádání veřejné sbírky. Číslo konta, na které mohou případní zájemci peníze posílat je 35–8877530207/0100. Podle Čížka už na účet přispívají lidé v obci. „Někteří dávají po stovkách. Od jedné rodiny jsme dokonce získali tisíc korun,“ uvedl.
Žádost o příspěvek dostali mimo jiné i radní v Krajkové. Podle starosty Bohumíra Zajíčka je reálné, že finanční příspěvek pro Josefov krajkovští zastupitelé schválí. „Zatím nechci říkat kolik, to projednáme až na zastupitelstvu. Určitě se budeme nějakou částkou podílet. Ta obec je nám velmi blízká. Jejich děti chodí k nám do školy, někteří lidé do kostela, proto se budeme snažit jim pomoci,“ slíbil Zajíček.
Josefovskou kapličku by radní rádi dostavěli do jara příštího roku. „Přesně na Josefa, tedy 19. března bychom ji vysvětili a tento den bychom slavili svátek obce. Stalo by se to naší obecní tradicí,“ upřesnil Čížek.