Poplatky či platby městu se už dají na sokolovské radnici uhradit také bezhotovostně. V pokladně, služebně městské policie, na odboru dopravy a živnostenském úřadě jsou nainstalovány terminály, a veškeré platby tak lze provést kartou.
„Ve služebně městské policie je terminál již tři roky. Proto je tam využíván nejvíce. Na ostatních odděleních úřadu si lidé na novou službu teprve zvykají,“ uvedla vedoucí finančního odboru sokolovské radnice Věra Mlezivová. „Nás instalace terminálů nestojí nic. Uzavřeme smlouvu s peněžním ústavem a podmínkou je splnit určitý počet transakcí,“ doplnila.
V pokladně úřadu je možné bezhotovostně uhradit všechny druhy poplatků, tedy správní, místní a vedle toho třeba i splátky půjčky od města. Na dalších pracovištích, tedy na živnostenském úřadě, odboru dopravy a na městské policii, lze pak kartou zaplatit vždy jen jeden konkrétní typ platby.
Placení kartou na úřadě se nijak neliší od toho, které známe z obchodů. Náklady za bezhotovostní úhradu nese tak i v tomto případě radnice a nikoliv občan.
„Nám pak na účet přijde zhruba o dvě až tři procenta méně,“ konkretizovala systém Mlezivová.
Novinku lidé v Sokolově vítají. „Je to rozhodně pohodlnější, když mohu platit kartou. Peníze nemusím vybírat v bankomatu, ale rovnou platit na radnici. Určitě jde o velmi dobrý nápad,“ prohlásil jeden ze sokolovských občanů Karel Jiřík.
Sokolov je po Aši teprve druhým městem v Karlovarském kraji, kde je na městském úřadě možné zaplatit prostřednictvím karty všechny druhy poplatků.