Zhruba před dvěma lety se rozpadla trash metalová kapela Tuborg. Její frontman Karel Ivan dal znovu dohromady kapelu Kato a s ní chystá několik koncertů.
Kapelu tedy máte, jakým směrem hudebně směřuje?
„Zařadit muziku, kterou Kato hraje, je dost těžké. Kdybych měl jmenovat styly, které se zde prolínají, určitě bych na nějaký zapomněl. Proto jsem s tímto raději opatrný. Kdybych měl použít odbornou terminologii, tak tomu říkají crossower. My ale neřešíme škatulky, neboť je pro nás nejdůležitější to, že máme z muziky radost a chceme ji předat posluchačům.!
Kdy a kde tedy budeme moci Kato slyšet?
„Premiéru bude mít Kato už 7. června v kraslickém Free clubu. Následují motosrazy a v Sokolově zahraje Kato v baru u Čibiho ve sportovní hale v rámci minifestu Rockování na závěr.“
Jaké má Kato plány do budoucna?
„Kapela je složena ze skvělých lidiček a zároveň skvělých muzikantů. Krom bubeníka a mojí maličkosti měli takřka třináctiletou pauzu, takže mají velkou chuť hrát.“
Když se vrátíme k Tuborgu. Je jeho rozpad definitivní?
„Ano. Kapela se rozpadla před dvěma lety. Někteří mají svoji novou kapelu a někdo se hudbě už nevěnuje.“
Jak dlouho trvalo dát dohromady kapelu Kato a proč právě Kato?
„Sehnat základ nové kapely mi trvalo skoro rok a půl. Název se po společné domluvě ustálil právě na jménu Kato. Když jsem sháněl muzikanty, jako prvního jsem získal bývalého kytaristu této formace Petra Znamenáčka. Krom bubeníka ze symfometalového Interitusu Jardy Stejskala se k nám přidávali další bývalí členové skupiny Kato, konkrétně baskytarista Emil Korček a druhý kytarista Milan Babic. Takže je celkem logické, že se název Kato bez problémů prosadil sám, přestože návrhů bylo více. Členové kapely dělají muziku s takovou chutí a tak dobře, že nějaká pauza není vůbec znát. Chceme hudbou především bavit, a proto zveme posluchače na naše koncerty.