O týden později se posune zahájení promítání ve velkém sále sokolovského kina Alfa. V současné době se totiž dokončují práce po plánované rekonstrukci. Pracovníci soukromé firmy v tomto týdnu dokončí montáž sedaček, které nabídnou divákům podstatně vyšší komfort než ty předchozí.
„Počet sedadel se snížil zhruba o stovku. Nyní jich bude čtyři sta,“ upřesnil ředitel městského domu kultury Jan Strejcovský.
Novinkou je i VIP řada s křesílky a stolečky. Také systém platby vstupného do kina se změní. Zatímco dříve jej návštěvníci platili jednotně, nyní je rozděleno do tří skupin.

„V prvních sedmi řadách se jedná o osmdesát korun, uprostřed pak zaplatí lidé o deset korun více a stovka je ve VIP sedačkách. Tam si mohou zájemci ke sledování projekce přiobjednat například láhev šampusu se skleničkami,“ doplnil ředitel.
První víkend nabídne nově zrekonstruované kino Alfa promítání pro diváky zdarma. „Lidé se mohou těšit na první tři díly příběhů o čarodějnickém učni Harrym Potterovi a snímek Obsluhoval jsem anglického krále. V těchto dnech by se již v ulicích města měly objevovat plakáty s programem,“ dodal Strejcovský.

Podle vedoucího kina Františka Grebeně budou listopad a prosinec ve znamení repríz.
„Vzhledem k tomu, že v kinokavárně, kam jsme kvůli rekonstrukci projekci přesunuli, je značně omezen počet míst, budeme reprízovat například již zmíněného Harryho Pottera, snímky Gympl či Medvídek,“ doplnil Grebeň.
Stavební práce zahájila sokolovská radnice letos v létě. Jedná se o vůbec první zásah v historii městského kina.
To bylo postaveno v sedmdesátých letech minulého století.