Zdravotní klaun navštíví dnes odpoledne nemocné děti v sokolovské nemocnici. Na rozdíl od uplynulých ročníků bude letos obcházet se svým představením na oddělení jednotlivé pokoje malých pacientů.
„Nadace O2 toto speciální představení zdravotních klaunů finančně podporuje již 6 let. I letos přichystala pro nemocné děti ve zdravotnických zařízeních v České republice mobilní telefony a nabité kupony na volání domů zdarma v hodnotě přesahující částku sto padesát tisíc korun,“ uvedla Daniela Melíšková z občanského sdružení Zdravotní klaun. „Pobyt v nemocnicích je totiž pro děti vždy stresující a odloučení od rodiny nesou velmi těžce. Proto se nadace rozhodla spojit práci zdravotních klaunů, kteří nosí radost a smích nemocným dětem, s věnováním mobilních telefonů a pravidelným doplňováním kreditů pro volání dětí domů, když je jim smutno. Tak vznikl projekt Linka domů,“ doplnila k významu divadelních představení.
„Hlavním cílem tohoto projektu je vzbudit u malých pacientů zájem a radost ze života. Téměř každé dítě, které je v nemocnici a necítí se dobře, má touhu si s někým popovídat,“ dodala.