Provázkiádou odstartuje Týden knihoven v Městské knihovně v Sokolově. V Březové se zase přidají ke čtenářskému maratonu a budou tam číst Čapkovu Dášeňku. Program chystají jednotlivá zařízení již v těchto dnech.
„Dokonce jsem si sehnal štěně foxteriéra,“ usmívá se březovský starosta, který se na čtení pohádky bude rovněž podílet.
V rámci Týdne knihoven je rovněž vyhlášena takzvaná amnestie pro čtenáře. „Ti mohou vrátit knihy, časopisy a upomínky jim budou prominuty,“ doplnila ředitelka knihovny v Sokolově Daniela Drobečková.
PROGRAM SOKOLOV

6. - 10. října – Základy práce na počítači - vždy od 9.00 do 10.00 hodin v čítárně knihovny. Zájemci se mohou přihlásit na telefonním čísle 352 661 985 nebo přímo ve studovně v oddělení pro dospělé.
6. října – Provázkiáda - v dětském oddělení od 12.00 do 18.00 hod.
7. října – Ivanka Devátá v 17.00 hodin - beseda se spisovatelkou a herečkou v kulturním sále knihovny. Vstupné je čtyřicet korun, předprodej v knihovně již nyní.
10. října – TISÍC JIZEV v 17.00 hodin - autorské čtení tvůrčí skupiny spisovatelky Ivony Březinové „Hlava nehlava“.z nové knihy v dětském oddělení.
Bližší informace o knize i o dalších plánovaných přednáškách pořádaných knihovnou se mohou lidé informovat na adrese www.mksokolov.cz