Tři desítky toulavých zvířat už skončily v nově zřízeném odchytovém zařízení pro kočky. To se nachází v prostorách psího hotelu ve Vítkově nedaleko Sokolova. Na kastraci a následné vypuštění tam nyní čeká jedna kočka. Ta byla nalezena v sokolovské ulici Seifertově ještě se čtyřmi koťaty.
„Matku koťat po kastraci opět vypustím v ulici, kde jsem je odchytl. Kvůli počasí však nemohu pustit mláďata. Budou zde muset počkat do jara, než povyrostou. Pokud by je ale někdo chtěl, jsem ochoten je darovat do dobrých rukou. Zájemci mohou přijet přímo sem, do areálu ve Vítkově, nebo mohou volat na telefonní číslo 606 840 836,“ uvedl.
Odchycená zvířata se v areálu nekastrují, ale k zákroku odvážejí do nedalekého Chodova. „Mám smlouvu s tamním veterinářem Turkem. Přímo tady je kastrovat nenechávám, nemám na to podmínky. Po lékařském zákroku zde určitý čas pobudou a následně je opět vypouštím,“ popsal Hrbáček.
Odchytové zařízení funguje díky výrazné finanční pomoci sokolovské radnice. „Přímo spolupracuji s městskou policií, která mě k odchytům posílá. Zároveň bych chtěl poděkovat sokolovskému Kauflandu. Ten mi dodává pravidelně krmení pro zvířata v hodnotě pěti tisíc korun měsíčně.
Kromě Sokolova spolupracuje Hrbáček ještě s Březovou. „Službu využíváme i pro naše integrované obce,“ doplnil starosta města Miroslav Bouda.