Cestující riskují životy na hlavním vlakovém nádraží v Sokolově. Když vystoupí z vlaku, riskantně přecházejí přes koleje do lokality zvané Šenvert. Jsou mezi nimi především studenti, kteří si tak zkracují cestu do školy, ale i dospělí spěchající do zaměstnání.
Na riskantní přecházení upozornily samotné České dráhy a také firma, která tam buduje nový vlakový terminál. „Jde o obrovský problém,“ poznamenal mluvčí ČD Ondřej Kubala.

Ve středu ránose o tom přesvědčili i policisté. U kolejí hlídkovaliv ranních hodinách. Začali v půl osmé, kdy studenti začínají chodit do školy. Už po chvíli zamířila ke kolejím skupinka školáků. Když viděli policisty, namířili si to ke vzdálenému mostu, kudy mají běžně chodit. Po minutě se tam objevují dva dělníci. Kdyby je policisté nezastavili, přes kolejiště by bez ostychu prošli. Je tam už dokonce vyšlapaná cesta.

Riskantně si počínala další studentka. Když spatřila policisty, obrátila se a šla o několik desítek metrů dál, kde koleje stejně přešla. „Pospíchám do školy,“ tvrdila policistům. Nepřipustila si, že by se jí mohlo něco stát. „Vždy se rozhlédnu. Chodím tady každý den stejně jako ostatní,“ doplnila. Policisté vše vyřešili domluvou. Hříšníkům ale může hrozit vysoká pokuta. „Místo budeme dál monitorovat. Případy začneme oznamovat Městskému úřadu v Sokolově, který dotyčnému může v přestupkovém řízení udělit pokutu až deset tisíc korun,“ sdělila tisková mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová.

S přecházením přes koleje se snaží bojovat i samotná střední škola, která na Šenvertě sídlí. „Studenti na začátku školního roku podepisují papír, na kterém je přísný zákaz přecházení kolejí,“ řekla ředitelka Střední živnostenské školy Sokolov Hana Jandíková. Pokud škola někoho přistihne, může ho tak kázeňsky potrestat.

Více ve čtvrtečním Deníku.