V restauracích, barech a diskotékách na Sokolovsku běžně popíjejí mladiství. Ukázala to policejní razie v Kraslicích a Sokolově. Policisté přiznávají, že nalévání dětem se dá jen těžko zabránit. Častější kontroly však mají provozovatelům restauračních zařízení dát jasně najevo, že policie bude situaci intenzivně monitorovat. Letos jde už o druhou takto rozsáhlou akci.

Dvaadvacet policistů se nejprve zaměřilo na provozovny v Kraslicích. Během dvou hodin zajistili tři sedmnáctileté děti pod vlivem alkoholu. „Alkoholu jsem se napil doma, pak trochu od kamarádů,“ řekl jeden z nezletilců. Policie vše oznámí sociálnímu odboru kraslické radnice. Ten bude popíjení řešit s rodiči. Pokuta čeká i majitele podniků. „Dotyční takto kryjí obsluhu baru, aby jim příště třeba zase nalila. Od kontrol si ale slibujeme, že výčepní si dají pozor,“ řekl na místě jeden z policistů.

V noci se policisté přesunuli také do Sokolova. Celkem i s Kraslicemi zkontrolovali třicítku podniků a prověřili 134 osob. Sedm nezletilců bylo pod vlivem alkoholu. „Přístroj na měření hladiny alkoholu v dechu ukázal u nezletilého nejvyšší hodnotu 0,53 promile. To odpovídá asi dvěma vypitým pivům,“ řekla tisková mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová. Počet případů nalévání mladistvým podle jejích slov nijak dramaticky neroste, avšak ani neklesá. Děti si často také samy alkohol kupují. Známý je případ starý několik měsíců, kdy žáci základní školy si u asijských obchodníků kupovali alkohol. Jeden z žáků pak skončil v péči lékařů. „Samozřejmě nevylučujeme, že obdobné akce budou pokračovat, a to nejen ve větších městech,“ doplnila Kávová.