Z koupališť v Sokolově vyhnal o víkendu lidi déšť. V týdnu se přitom konečně začala plnit návštěvníky.Stalo se takdíky stálejšímu počasí, kdy se tropické teploty bez bouřek a vydatných lijáků drželi stabilně alespoň dva až tři dny. Tak chabý začátek léta ale provozovatelé koupališť nepamatují.


Na sokolovské městské koupaliště přišlo více lidí ažuplynulou středu. „Ano, mohu potvrdit, že středeční návštěva byla vyšší než za celou sezonu předtím. To je zhruba od půlky května. Kvalitu vody máme vynikající, všechny atrakce a sportoviště jsou k dispozici,“ hlásí provozovatel koupaliště Marek Kříž. Pitná voda, kterou se zdejší bazény napouští, měla ve čtvrtek 21 stupňů Celsia. Návštěvníci se shodovali na tom, že je třeba příznivého počasí využít.
„Dnes je konečně slunečno, takže jsme s kamarádkami vyrazily na koupaliště. Protože se počasí má podle předpovědi znovu pokazit, musíme toho využít a trochu se osvěžit a opálit,“ řekla ve středu Jitka Krumpálová ze Sokolova.

Na dalším koupališti, Michal, také zaznamenali větší počet návštěvníků až v polovině tohoto týdne. O víkendu bylo prázdno. „Ve čtvrtek dorazilo kolem pěti set lidí. Tropické teploty, které přilákaly nejen Sokolováky, určitě zvedly návštěvnost. Vzorky odebrané vody z Michalu mají vynikající výsledky. Průhlednost a viditelnost pod vodní hladinu je čtyři metry,“ konstatoval Ivo Slapnička ze sokolovského koupaliště Michal.