Vedení společnosti si za tímto účelem pronajalo od města jeden z pozemků v sokolovské čtvrti Šenvert. „Klienti zde budou moci chovat drobné domácí zvířectvo a pěstovat ovoce i zeleninu,“ řekl projektový manažer Pomoci v nouzi Petr Beránek. Na projekt s názvem Kozí zahrádka – dar seniorů městu Sokolov a sobě získala společnost grant ve výši 132 tisíc korun od Nadačního fondu GlaxoSmithKline. K tomu Pomoc v nouzi navíc obdržela bonus zaměstnanců tohoto fondu ve výši 100 tisíc korun na podporu rozvoje této obecně prospěšné společnosti.

„Byli nadšení naším nápadem. Líbilo se jim setkávání generací,“ upřesnil Beránek. Zahrádku totiž mohou využívat nejen senioři, ale i malé děti a jejich matky. Návštěvu zvířat mohou podniknout i kolektivy ze základních či mateřských škol. „Ve výběhu chceme mít dva párky menších koz. Později k nim přibudou králíci a slepice. Myslím, že pro děti z města to bude jistě zajímavé,“ dodal Beránek. Vedení azylového domu tvrdí, že zejména klientky se nemohou dočkat. „Maminky již teď plánují, jaký druh zeleniny nebo květin budou na zahradě pěstovat,“ řekla vedoucí azylových domů v Sokolově Jaromíra Fajtová. Ty mají kapacitu sedmnáct míst pro matky a čtyřiadvacet lůžek pro ostatní klienty. Celé prostranství by mělo působit příjemně. Výsadbou nových keřů a rostlin tu vznikne jakási oáza. Přes ni povede vycházkový okruh, kde na každý exemplář bude upozorňovat informační štítek se stručným popisem. Majitelé zahrádek tvrdí, že o projektu slyší poprvé. „To je pro mě novinka. Nevím, zda bych chtěla mít v sousední zahrádce jakousi malou zoologickou zahradu,“ konstatuje jedna ze zahrádkářek na Šenvertu, Pavlína Kavková ze Sokolova.

Aktéři projektu jsou přesvědčeni, že pestrá náplň volnočasových aktivit zvláště u seniorů je důležitá, neboť jim pomáhá překonat samotu, smutek a mnohdy i pocit životního zmaru. Zahradu chce Pomoc v nouzi převzít do konce září tohoto roku a zahájit na ní ihned práce.