Akademií zahájí letošní Sokolovské kulturní léto taneční obor sokolovské základní umělecké školy. Akce začíná dnes odpoledne již tradičně na Starém náměstí v Sokolově od 16 hodin.
„Taneční akademii pořádáme dvakrát do roka. Vždy se na ní představí všichni žáci oboru,“ uvedl ředitel umělecké školy Roman Švancar.
Taneční oboru umělecké školy v Sokolově je druhým nejpočetnějším oborem školy. „Celkem sto deset žákyň vyučuje Zora Čillíková základům klasického a moderního tance a taneční praxi. Taneční skupiny IMPULS I - IV tvoří páteř tohoto oboru,“ doplnil Švancar.
Členové skupiny vystupují na různých společenských a veřejných akcích v regionu.
Letos již po páté zavítal do Lomnice nad Popelkou, kde se zúčastnil mezinárodního festivalu Lomnické hudební jaro. Festivalu se zúčastnilo celkem padesát šest tanečních souborů a skupin.
„Skupiny IMPULS soutěžily v kategorii moderního tance a mažoretek a opět si z tohoto festivalu přivezly hlavní cenu - Lomnickou notičku,“ chválí výsledky skupin Švancar a zároveň připomíná, že v průběhu června přijímá taneční obor školy své další členy.
„Výuka je určena pro talentované děti od pěti let a podrobnější informace získají rodiče v kanceláři umělecké školy nebo přímo v učebně tanečního oboru,“ upřesnil ředitel.